Feza OKTAY

Psikolog

1988 İstanbul doğumlu Feza OKTAY ilköğretim ve lise eğitimini 1994-2005 yılları arasında Özel Oğuzkaan Koleji’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini 2012 yılında Alfred University okulunda Psikoloji bölümünden mezun olarak tamamlamış bitirme tezini ‘İstanbul’da taksi şoförlerinde trafikte öfke kontrolü’ üzerine yapmış olup, ikinci üniversite olarak İstanbul Üniversitesi’nde eğitimine devam etmektedir.
   Lisan eğitimi aldığı yıllar içerisinde çeşitli kurum ve kuruluşlarda görev almış ve stajlarını tamamlamıştır. Özel Oğuzkaan Kolejinde (2010), anaokulu öğrencilerinin ruhsal durumlarını incelemiş. İlerleyen tarihlerde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Gündüz Rehabilitasyon Merkezinde(2011), psikiyatrist ve psikologlarla birlikte hastaları incelemiş, süpervizyon almış ve grup terapilerine katılmıştır. Hastalarla birebir iletişime geçmiş onlarla sanatsal faaliyetlerde bulunmuştur. Psikolojik Testler Derneğinde(2012) test eğitimlerini başarı ile tamamlamış ve aynı kurumda testör ve test eğitmeni olarak görevine devam etmiş, kurumdaki hocaları ile birlikte ‘Wisc-R Vaka Yorumlama Kitabı’nı derlemiştir. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Androloji Ana Bilim Dalında (2013) cinsel işlev bozuklukları vakalarını araştırmış gerekli bilgi ve beceriyi kazanmıştır.

    İç Gözlem Psikiyatrik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezinde (2012) psikolog olarak göreve başlamış, daha sonraki yıllar içerisinde Anadolu Aile Akademisi (Cinsel Terapist), Özel Harikalar Diyarı Ana Okulu’nda (Müdür yardımcısı 2014-Müdür 2015-Psikolog) görevlerini tamamlamıştır. Çeşitli kurum ve kuruluşlardan test ve terapi eğitimlerini tamamlamış olup, aldığı tüm eğitimlerin sertifika ve belgelerine sahiptir. Sineterapi ile ilgili kitap yazma çalışmalarına devam etmekte ve meslek alanındaki doktor, mezun ve öğrencilere test ve terapi eğitimleri vermektedir.

 

Uyguladığı Terapiler

 

Ø  Oyun Terapisi

Ø  Jungian Kum Oyunu Terapisi

Ø  Psikoterapi Sürecinde Tedavi Planlaması ve Kısa Dönemli Psikoterapilere Giriş

Ø  Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı

Ø  İntihar Eğilimleri

Ø  Dikkat Geliştirme Teknikleri

Ø  Cinsel İşlev Bozuklukları

Ø  Aile Danışmanlığı

Ø  Evlilik ve Çift Terapisi

Ø  Hipnoz ve İleri Hipnoz

 

 

Uyguladığı Testler

 

 

Ø  GOODENOUGH-Harris Bir İnsan Çiz Testi

Ø  Cattell Zekâ Testi

Ø  Porteus Labirentleri

Ø  Kohs Küpleri

Ø  Kent EGY

Ø  Bender-Gestalt Görsel Motor Algı Testi

Ø  d2 Dikkat Testi

Ø  Frostig Görsel Algılama Testi

Ø  Benton Görsel Bellek Testi

Ø  BEIER Cümle Tamamlama Testi

Ø  AGTE Ankara Gelişim Tarama Envanteri

Ø  Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Ø  Gessel Gelişim Figürleri Testi

Ø  Peabody Resim-Kelime Testi

Ø  MMPI Kişilik Envanteri Testi

Ø  Scl-90 R

Ø  Wisc-R Zekâ Testi

Ø  Stanord-Binet Zekâ Testi

Ø  C.A.T. ve Louisa Duss

Ø  T.A.T.