Ellerle Gelen Haz

Ellerle Gelen Haz

   Genel ortalamaya bakacak olunursa; kadınların erkeklerde en çok dikkatini çeken, öz bakım ve gözlerden sonra ellerdir. Erkekler de kadınlarda, ellerin naifliğine bakarlar. Her ne kadar ellerden önce erkek gözünde kadınların başka bölgeleri dikkat çekse bile.

  

Eller hayatın büyük bir bölümünü kaplar. Ama fark edilmeyen konu ise; cinselliğin önce ellerle karşılandığıdır. İlk başta kendi bedenini keşfe çıkar, tenin üzerinde dans edercesine gezinir eller. Başka bedenleri keşfetmeye hazırlansa da, ilk sevgilisine ihanet etmez.  Kendi bedenini tanıdıktan sonra diğer bedenleri tanıma isteğine kapılır. Bu durum hem bireyi, hem de partnerini farklı duygular içerisine sokacaktır. Cinsellik denince ilk akla gelen hep cinsel organlardır. Oysaki haz almak bununla sınırlı değildir. Birey kendi bedenini keşfettikten sonra bundan vazgeçemeyecek ve kendini zaman zaman tatmin etmek isteyecektir. Mastürbasyon ergenlerin kendini tatmin etme yolu olarak bilinse de, yaş ve cinsiyet farkı gözetmeksizin bireylerin haz almak için kullandığı bir yöntemdir. Ön sevişme diye tabir edilen cinselliğin ilk aşamasında ellere büyük rol düşer. Kadınlar partnerlerinin elleriyle yaptıklarından son derece zevk alırken, erkekler için de aynı şey söylenebilir. Kavramak sözcüğü ellerle anılır çoğu zaman. Birçok erkek için partnerini hazza ulaştırmak birincil plandadır. Hâlbuki haz duyabilmek için her zaman cinsel organa ihtiyaç yoktur. Cinsel organ sadece penis ve vajinadan oluşmamakta, vücudumuzun birçok yeri keşfedilmeyi bekleyen bir parça olmaktadır. Cinsel doyumu tamamıyla yaşamak vücudun her yerini ‘kavrayıp’ keşfetmek büyük bir deneyim olacaktır.

 

   Gözleri kapatıp fantezilere dalmak ayıplanacak bir durum değildir. Her ne kadar toplumumuzda cinsellikle ilgili birçok konu ‘tu kaka’ diye öğretilmiş olsa da tabuları yıkmak güzeldir.